Menu Zavřeno

PSYCHOTERAPIE MORÁVKOVÁ BENEŠOV

O mně

Začalo to jako v pohádce. Před mnoha a mnoha lety za devatero kopci a devatero řekami se dva mladí lidé měli moc rádi a přáli si miminko. To se jim stále nedařilo, a tak navštívili věhlasného léčitele Jindřicha Paseku ve Svratouchu. Za jeho uměním se sjížděli lidé z celé země. Navedl mě k němu rozhovor, který jsem si přečetla v časopise. Tam řekl, že děti, které díky jeho léčitelským schopnostem přišly na svět, by dvakrát obstoupily obvod pražského Václavského náměstí.

Setkání bylo neuvěřitelné, a i dnes ho stále řadím k nejvýjimečnějším okamžikům v mém životě. Kromě rady co dělat a doporučení bylinek na vyladění těla i duše, protože vše je propojeno, mi řekl, že mám stejný dar jako on a měla bych ho využívat.

Tenkrát jsem se tomu usmála, protože jsem byla přesvědčená, že se v tomto směru určitě mýlí.

Za měsíc jsem byla těhotná, a pak znovu a znovu, a dneska máme dětí pět. Jak šel čas, lidé se mě ptali, jak je možné, že máme tolik dětí, jak je možné, že se nám vše daří. To kvůli panu Pasekovi, říkala jsem a jeho rady předávala dál. A pak, aniž bych o to usilovala, přicházeli další a chtěli poradit co s nemocemi, se kterými se potýkají, co s trápením s dětmi, s partnery. Prostě se životem vůbec. A já jim radila bylinky, čaje a recepty, které jsem znala od babičky nebo jsem si je sama vytvořila či natrhala a vyzkoušela na sobě.

Sama jsem nechápala, jak je možné, že umím lidem pomoct. A tak jsem začala studovat psychologii, abych na to přišla. Zároveň jsem absolvovala kurzy, semináře, workshopy a výcviky, které mi pomohly poznat lépe sama sebe, a tím i lépe pomáhat ostatním. Moje srdcová záležitost je určitě emoční psychologie EFT, kterou jsem vystudovala na Institutu energetické psychologie v Hradci Králové. Tak jednoduchá technika, a tak neuvěřitelné výsledky. Během jednoho sezení je člověku lépe, a to je jen začátek. Věci se dají do pohybu tím správným směrem a člověk najednou z mlhy opravdu vyjde do slunce. Ráda Vám na té cestě podám pomocnou ruku.

A pane Paseko, moc děkuji

Psychocentrum Lenka Morávková Benešov